Kościół
Nowoapostolski w Polsce

Słowo miesiąca

Wszystko będzie dobrze

Nie ma prawie żadnego innego powiedzenia, które by tak zwyczajnie uspokajało i pocieszało, jak „Wszystko będzie dobrze”. Ile razy jako dziecko byliśmy nim uspokajani, mimo że po cichu przeczuwaliśmy, że jeszcze długo wszystko nie będzie dobrze. Od jakiegoś czasu to małe powiedzenie robi prawdziwą karierę. Istnieją kalendarze „Wszystko będzie dobrze”, podkładki na stół „Wszystko będzie dobrze”, serie pocztówek, książki, piosenki, a nawet ostatnio kawiarnie i fryzjerzy używają tego powiedzenia, które ma sygnalizować klientowi: „Tutaj możesz się zrelaksować i zrobić coś dobrego dla siebie”.

Mimo iż to powiedzenie jest też takie banalne i wyświechtane, to ma swoje uzasadnienie – i to dla każdego, kto całkowicie z wiarą polega na Bogu.

Pokazuje to nam na przykład życie Józefa: tak, rzeczywiście, wszystko będzie dobrze! Jak źle był traktowany w swoim życiu! Ale on z pełnym zaufaniem po prostu polegał na Bogu i wszystko skończyło się dobrze. Nawet zło, które wyrządzili mu jego bracia, Bóg obrócił w dobro. Dlatego też pozostańmy przy Bogu, a wszystko będzie dobrze!

Kościół Nowoapostolski w Polsce