Kościół
Nowoapostolski w Polsce

3 czerwca 2020 r.

Informacja na temat nabożeństw Kościoła Nowoapostolskiego w Polsce w miesiącu czerwcu.
- Pokaż cały artykuł

Zgodnie z informacją przekazaną na zakończenie transmisji zielonoświątkowego nabożeństwa Głównego Apostoła, od 3 czerwca będą się odbywać nabożeństwa w obiektach sakralnych z uroczystością świętej wieczerzy. Początkowo nie będą to jeszcze regularne nabożeństwa i nie we wszystkich zborach; plan nabożeństw będzie dostępny u przewodniczących zborów, kontakt do przewodniczących można uzyskać w Administracji Kościoła. Równocześnie nadal będą odbywać się transmisje nabożeństw na żywo w serwisie YouTube, z tą małą różnicą do dotychczasowych, że będą to transmisje ze zboru z udziałem braci i sióstr.

http://youtube.nak.org.pl

Planowane transmitowane nabożeństwa na miesiąc czerwiec:

  • w niedzielę 7 czerwca o godz. 10.00, transmisja z Chorzowa
  • w niedzielę 14 czerwca o godz. 10.00, transmisja z Poznania
  • w niedzielę 21 czerwca o godz. 10.00, transmisja z Chorzowa
  • w niedzielę 28 czerwca o godz. 10.00, transmisja z Poznania

(rozpoczęcie transmisji następuje około 15 minut przed nabożeństwem)

Wszystkich uczestników nabożeństw prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów i ustalonych zasad przebywania w obiektach kościelnych i korzystania z nabożeństw.
Oto niektóre z nich:

  • Uczestnicy nabożeństw do odwołania zobowiązani są zasłaniać w kościele usta i nos oraz starać się zachować dystans społeczny.
  • W obiektach będą przygotowane płyny do dezynfekcji i każdy uczestnik nabożeństwa jest zobowiązany do dezynfekowania rąk.
  • W obiektach kościelnych należy unikać podawania rąk, obejmowania się, tworzenia skupisk osób itp.
  • Uczestnikom nie wolno przestawiać ławek i krzeseł; siadać należy na wyznaczonych miejscach w sali nabożeństw.
  • Należy też stosować się do wydawanych poleceń przez osoby pełniące służbę porządkową.

Jeżeli wszyscy uczestnicy nabożeństw zachowują się odpowiedzialnie, stosując się do ustalonych reguł i zaleceń, to wielu braci i sióstr może bezpiecznie korzystać z nabożeństw w obiektach kościelnych.

13 maja 2020 r.

Informacja na temat nabożeństw transmitowanych na żywo w serwisie YouTube w drugiej połowie maja.
- Pokaż cały artykuł

Zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami wydanymi w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, ograniczającymi uczestniczenie na nabożeństwach przeprowadzanych w kościołach do 1 osoby na 15 m2 (od 17 maja 1 osoba na 10 m2), nabożeństwa nadal będą transmitowane na żywo na oficjalnym kanale Kościoła Nowoapostolskiego w Polsce w serwisie YouTube::

http://youtube.nak.org.pl

Planowane nabożeństwa w drugiej połowie maja:

  • Niedziela, 17 maja, godz. 10.00 – transmisja z Poznania, nabożeństwo przeprowadzi ewangelista okręgowy Adam Świerczyna
  • Święto Wniebowstąpienia, czwartek, 21 maja, godz. 19.00 – transmisja z Chorzowa, nabożeństwo przeprowadzi ewangelista okręgowy Andrzej Krzaczyński
  • Niedziela, 24 maja godz. 10.00 – transmisja z Hamburga, nabożeństwo przeprowadzi apostoł Helge Mutschler, z symultanicznym tłumaczeniem na język polski
  • Zielone Świątki – Święto Zesłania Ducha Świętego, niedziela 31 maja godz. 10.00 – transmisja z Darmstadtu, nabożeństwo przeprowadzi Główny Apostoł Jean-Luc Schneider, z symultanicznym tłumaczeniem na język polski

(rozpoczęcie transmisji następuje około 15-30 minut przed nabożeństwem, w zależności od przygotowanego wstępnego programu muzycznego).

2 maja 2020 r.

Informacja na temat nabożeństw transmitowanych w serwisie YouTube na miesiąc maj.
- Pokaż cały artykuł

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 także w maju zawieszone są nabożeństwa, zajęcia katechetyczne oraz uroczystości kościelne w obiektach sakralnych, ale nadal transmitowane będą nabożeństwa na żywo na oficjalnym kanale Kościoła Nowoapostolskiego w Polsce w serwisie YouTube:

http://youtube.nak.org.pl

(szczegóły na temat odbioru dostępne są we wcześniejszych komunikatach na oficjalnej stronie internetowej Kościoła oraz na Facebooku)

Nabożeństwa rozpoczynają się w każdą niedzielę o godz. 10.00 (rozpoczęcie transmisji o godz. 9.30).

Aktualizacja:
W Święto Wniebowstąpienia, w czwartek 21 maja, transmisja nabożeństwa na żywo z Chorzowa odbędzie się o godz. 19.00.

9 kwietnia 2020 r.

Transmisje nabożeństw w serwisie YouTube na oficjalnym kanale Kościoła Nowoapostolskiego w Polsce.
- Pokaż cały artykuł

W ślad za działaniami, zmierzającymi do uzyskania jak najlepszej jakości transmisji oraz eliminowania usterek i zakłóceń, podajemy uaktualnione dane do uruchomienia odbioru transmitowanych na żywo nabożeństw o godz. 10:00 w Wielki Piątek 10 kwietnia oraz w Wielkanoc 12 kwietnia. Przekierowanie na oficjalny kanał Kościoła w serwisie YouTube nastąpi po wykonaniu jednej z podanych poniżej czynności:

  1. do odbioru transmisji na komputerach, laptopach i tabletach wpisać poniższy adres w przeglądarkę internetową

    youtube.nak.org.pl

  2. do odbioru transmisji na smartfonach uruchomić aplikację YouTube i wpisać w pole wyszukiwania pełną nazwę: Kościół Nowoapostolski w Polsce (można pisać małymi literami i bez polskich znaków) i przejść na oficjalny kanał Kościoła.

  3. do odbioru transmisji na komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach kliknąć na oficjalnej stronie internetowej Kościoła link http://youtube.nak.org.pl

Uruchomienie odbioru nabożeństwa nastąpi po kliknięciu aktywnego, z odpowiednią datą, okna "NA ŻYWO".

W przypadku zatrzymania, przerwania odbioru lub uruchomienia się innego programu w trakcie transmisji, należy się rozłączyć i ponownie uruchomić odbiór nabożeństwa, powtarzając podane powyżej czynności.

Życzymy obficie błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i odbioru nabożeństw bez zakłóceń.

1 kwietnia 2020 r.

Plan nabożeństw na miesiąc kwiecień transmitowanych w serwisie YouTube.
- Pokaż cały artykuł

W miesiącu kwietniu planowanych jest pięć nabożeństw Kościoła Nowoapostolskiego z tłumaczeniem na język polski, transmitowanych na żywo (wideo i audio).

W niedzielę wielkanocną – Święto Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia 2020 r. o godz. 10.00, nabożeństwo, transmitowane na żywo na cały świat, przeprowadzi Główny Apostoł Jean-Luc Schneider.

Planowane nabożeństwa:

  • Niedziela Palmowa, 5.04, godz. 10.00, nabożeństwo przeprowadzi apostoł Helge Mutschler
  • Wielki Piątek, 10.04, godz. 10.00, nabożeństwo przeprowadzi apostoł okręgowy Rüdiger Krause
  • Wielki Piątek, 10.04, godz. 19.00, retransmisja nabożeństwa przedpołudniowego
  • Wielkanoc, 12.04, godz. 10.00, nabożeństwo przeprowadzi Główny Apostoł Jean-Luc Schneider
  • Niedziela, 19.04, godz. 10.00, nabożeństwo przeprowadzi apostoł okręgowy Rüdiger Krause
  • Niedziela, 26.04, godz. 10.00, nabożeństwo przeprowadzi apostoł Jens Korbien

Nabożeństwa w Wielki Piątek i w Wielkanoc będą tłumaczone przy ołtarzu na język angielski.

Sposób odbioru na oficjalnym kanale Kościoła Nowoapostolskiego w Polsce według informacji podanych w komunikacie z dnia 20.03.2020 r.

Życzymy wszystkim szczególnej pomocy miłego Boga i ochrony anielskiej, a podczas transmisji odbioru bez zakłóceń.


31 marca 2020 r.

Koronawirus – zawieszenie nabożeństw i zajęć katechetycznych
- Pokaż cały artykuł

W związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 niniejszym informujemy, iż mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie wiernych, do dnia 26 kwietnia br. zawieszone zostają wszystkie nabożeństwa, zajęcia katechetyczne oraz uroczystości kościelne w obiektach sakralnych. Nadal jednak będą nadawane nabożeństwa na żywo w serwisie YouTube.

Kolejne informacje podawane będą na bieżąco.


27 marca 2020 r.

Nabożeństwo na serwisie YouTube w niedzielę 29 marca br. o godz. 10:00
- Pokaż cały artykuł

W związku z nadal obowiązującym zakazem zgromadzeń, także w kościołach, jak i brakiem możliwości zebrania się na nabożeństwo, w niedzielę 29 marca o godz. 10:00 (proszę pamiętać o zmianie czasu) ponownie będzie możliwy odbiór nabożeństwa Kościoła Nowoapostolskiego transmitowanego na żywo na oficjalnym kanale YouTube dostępnym pod adresem http://youtube.nak.org.pl. Sposób uruchomienia odbioru jak w komunikacie z dnia 20.03.2020 r.

Nabożeństwo odbędzie się na żywo ze zwiastowaniem odpuszczenia grzechów po wspólnie zmówionej modlitwie „Ojcze nasz” i z udzieleniem błogosławieństwa, ale bez uroczystości świętej wieczerzy.

Prosimy o przekazanie powyższych informacji w rodzinach i wśród znajomych oraz o udzielenie ewentualnej pomocy technicznej, tak żeby wszyscy mogli skorzystać z transmisji nabożeństwa.

Życzymy wszystkim błogosławionego przeżycia i odbioru bez zakłóceń.


27 marca 2020 r.

Informacja w sprawie składania ofiar
- Pokaż cały artykuł

W związku z zapytaniami wiernych o możliwość składania swoich regularnych ofiar w obecnie zaistniałej sytuacji, przypominamy, że od wielu lat ofiary można przekazać na kościelne konto bankowe:

Nowoapostolski Kościół w Polsce
81-520 Gdynia, ul. Akacjowa 50/50A

ING Bank Śląski S.A.
40-086 Katowice; ul. Sokolska 34

Nr konta: 21 1050 1764 1000 0022 5766 3134

Treść przelewu: ofiara na cele kultu religijnego


26 marca 2020 r.

Wywiad z Głównym Apostołem Jean-Lucem Schneiderem na temat skutków kryzysu z powodu koronawirusa

Zurych. Głównym tematem w tych dniach jest pandemia koronawirusa. Codziennie pojawiają się nowe, niepokojące informacje. Co na ten temat mówi Główny Apostoł Kościoła Nowoapostolskiego? Zwraca się do wiernych z apelem o zaufanie.


Główny Apostole, kryzys koronawirusa trzyma ludzi na całym świecie w napięciu. Na wszystkich kontynentach są już zakażone tysiące osób, jak i tysiące przypadków śmiertelnych. Czy masz jakieś słowa otuchy?

- Pokaż cały artykuł

Traktuję ten kryzys bardzo poważnie. Szacuje się, że w wyniku koronawirusa na całym świecie zmarło już 11400 osób, a ponad 275000 jest zakażonych (stan na dzień 21 marca 2020 r. aktualna liczba patrz: https://coronavirus.jhu.edu/map.html). Niestety ofiar z pewnością będzie o wiele więcej. Uczestniczymy w cierpieniu tych, którzy zostali dotknięci i modlimy się za nich! Dziękujemy wszystkim, którzy są zaangażowani i służą pomocą ludziom. Naprawdę miło jest zobaczyć, jak wiele osób w takich sytuacjach jest chętnych do pomocy innym.

Szczególnie w tych dniach możemy uczyć się od naszych braci i sióstr w wierze, którzy już w przeszłości doświadczyli wielkiego cierpienia:

  • W przyszłym tygodniu miałem zaplanowaną wizytę w Indonezji. Tylko w 2018 roku ponad 2500 osób zginęło tam w dwóch trzęsieniach ziemi. W tamtym czasie mieszkańcy tych wysp nie mieli możliwości uchronienia się przed tak niewidzialnym niebezpieczeństwem.
  • Czasami trochę narzekam, ponieważ muszę zostać w domu we Francji z powodu godziny policyjnej. W Afryce setki tysięcy ludzi, w tym wielu braci i sióstr, mieszka w obozach dla uchodźców, gdzie są przetrzymywani w mniej lub bardziej zaostrzonych warunkach.
  • Kryzys z powodu koronawirusa w wielu miejscach będzie miał niestety także dramatyczne konsekwencje gospodarcze. I to, jak zawsze, dotknie najpierw tych, którzy już prawie nic nie mają. To jest to, co mnie bardzo martwi! Muszę myśleć o 75000 wiernych w Kasaï (Demokratyczna Republika Konga), którzy w 2017 roku w ciągu tygodnia stracili wszystko, naprawdę wszystko, i musieli uciekać za granicę lub do lasu.
  • Owszem, nie możemy zgromadzać się na nabożeństwa. To boli. Ale myślę też o tym: kilka tygodni temu byłem w Afryce Zachodniej. Tam chrześcijanie są zabijani, gdy uczestniczą w nabożeństwie.
  • Myślę też o wiernych na przykład w niektórych regionach Rosji lub na odległych wyspach Pacyfiku, którzy mogą przeżywać regularne nabożeństwa z uroczystością świętej wieczerzy tylko co kilka tygodni, a może nawet miesięcy.

Nie mówię tego wszystkiego, by umniejszyć kryzys spowodowany koronawirusem. Wręcz przeciwnie: po prostu wzywam nas do uczenia się od naszych braci i sióstr w wierze, którzy żyją w tych krajach i w takich okolicznościach. Dlaczego mimo wszystkich wyzwań pozostają silni? Ponieważ są głęboko zakorzenieni w Chrystusie. Ich miłość do Pana, to jest ich tajemnica! W tym trudnym czasie, który przeżywamy dzisiaj, uświadamiamy sobie, że sprawy, które jeszcze kilka tygodni temu nas zajmowały lub obciążały, nagle stają się zupełnie nieistotne. Teraz przede wszystkim chodzi o zachowanie naszej relacji z Chrystusem!

Pozostańmy stanowczy w naszej miłości do Boga. Pan zawsze będzie pomagał w szczególny sposób tym, którzy Go miłują. Obietnica Boża pozostaje: tym, którzy miłują Boga, wszystko - nawet kryzys spowodowany koronawirusem – służy ku zbawieniu. (zob. Rzym 8, 28)


Miły Główny Apostole, w obecnym czasie nie możesz podróżować? Jak będą wyglądały twoje następne dwa tygodnie?

Z powodu oficjalnych ograniczeń musiałem odwołać wszystkie zaplanowane podróże do 10 kwietnia. W chwili obecnej nikt nie wie, jak rozwinie się sytuacja w najbliższym czasie. Postawię się w tej sytuacji jak wszyscy: nie jestem zniechęcony, nie tracę nadziei - wiem, że Bóg jest z nami i nie zostawi swoich dzieci samych, szczególnie w tych trudnych sytuacjach. Tylko odwagi – wszystko potoczy się dalej.


Życie kościelne prawie się zatrzymało. Nabożeństwa są zawieszone. Co jako Główny Apostoł radzisz swoim braciom i siostrom w wierze?

Zostańcie w domu i jak najlepiej wykorzystajcie tę sytuację. Na ile to było możliwe, apostołowie okręgowi tak to zorganizowali, że bracia i siostry mogą przeżywać transmisje nabożeństw w domu. Nie wiemy, dlaczego Bóg dopuszcza taką sytuację. Jestem jednak pewien, że ten czas duchowego niedostatku pomoże nam bardziej niż kiedykolwiek rozpoznać, jak ważne są dla nas nabożeństwa, duchowni i święta wieczerza!


Nabożeństwa transmitowane odbywają się bez uroczystości świętej wieczerzy.

To prawda. Nabożeństwa odbywają się zgodnie z liturgią, ale bez obchodzenia uroczystości świętej wieczerzy. Byłoby niestosowne, gdyby kilku braci i sióstr mogło uczestniczyć w uroczystości świętej wieczerzy, podczas gdy tysiące wiernych korzystających z transmisji nabożeństwa w domu nie miałyby do tego możliwości.


Czy sakrament nie mógłby być udzielny tak, jak na nabożeństwie za zmarłych? Dwóch duchownych w zastępstwie przyjmuje wyświęconą hostię za pragnące dusze.

Kilku braci i sióstr sugerowało już to w ostatnich dniach: przeprowadzający nabożeństwo mógłby przekazać wyświęconą hostię dwóm duchownym, którzy przyjęliby ją w zastępstwie braci i sióstr korzystających z transmisji nabożeństwa. Po dogłębnym rozważeniu i konsultacji z apostołami okręgowymi Europy, których to jako pierwszych dotyczyło, postanowiłem nie przychylać się do tej propozycji.


Dlaczego nie?

Święta wieczerza jest sakramentem, którego zbawcze działanie opisane jest w naszym Katechizmie. (KKN 8.2.20) Nie możemy po prostu pragmatycznie zorganizować przyjmowania jej zgodnie z bieżącymi potrzebami. Obowiązkiem Apostolatu, a zwłaszcza Głównego Apostoła, jest zachowanie świętości sakramentu świętej wieczerzy! Jeśli chodzi o świętą wieczerzę udzielaną zmarłym, to jesteśmy przekonani, że akty zbawcze mogą i muszą być udzielane zmarłym. Jedynym sposobem, aby to uczynić, jest zaangażowanie żyjących ludzi, którzy reprezentują dusze z krain umarłych. Ale to podejście nie może być odniesione do ludzi żyjących. Musimy spożywać ciało Chrystusa i pić Jego krew, przyjmując w godny sposób świętą wieczerzę, która jest wyświęcona i wydawana przez posługę kapłańską. (por. 7 art. Nowoapostolskiego Wyznania Wiary)


Czy nie ma innego sposobu, dzięki któremu można by udostępnić wyświęcone hostie z wyprzedzeniem?

Znamy tę praktykę od wielu lat w naszym Kościele: wierzący otrzymują wyświęcone hostie, aby mogli obchodzić uroczystość świętej wieczerzy bez obecności kapłana. Tak jest na przykład w przypadku tych, którzy otrzymują listy duszpasterskie. Jednakże praktyka ta musi pozostać wyjątkiem. W żadnym wypadku nie może ona w pełni zastąpić obchodzenia uroczystości świętej wieczerzy we wspólnocie wiernych. Trzeba to jasno powiedzieć: uroczystość świętej wieczerzy, która dla wierzącego miałaby polegać na zobaczeniu, w domu na ekranie, osoby przyjmującej konsekrowaną hostię za siebie i za kogoś, nie ma tego samego pełnego działania zbawczego, jak rzeczywiste obchodzenie świętej wieczerzy.


Główny Apostole, co zatem zalecasz braciom i siostrom?

Wiem, że wielu braci i sióstr do końca pandemii nie będzie miało możliwości obchodzenia świętej wieczerzy. Podzielam ich cierpienie, ponieważ ja również jestem ograniczony do mojego domu aż do odwołania z powodu godziny policyjnej. Chcemy jednak szczególnie w tym trudnym czasie ufać Bogu. Zaufajmy Bogu - On zawsze wie, jak tym, którzy Go miłują, dać to, co jest niezbędne dla ich zbawienia!


Główny Apostole Schneider, bardzo dziękuję za udzielenie wywiadu.


25 marca 2020 r.

„Z serca do serca” - Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w walkę z koronawirusem

Kościół Nowoapostolski w Polsce pragnie wyrazić podziękowania wszystkim, którzy z zaangażowaniem i sercem sprawują codzienną opiekę - czy to w dziedzinie medycyny i opieki, logistyki i porządku, zaopatrzenia w żywność, czy też w innych dziedzinach, w których zarówno specjaliści, jak i wolontariusze stoją ze zjednoczonymi siłami w obliczu wielkich wyzwań związanych z koronawirusem.

- Pokaż cały artykuł

Podziękowania dla personelu w szpitalach, gabinetach lekarskich i karetkach pogotowia, który niestrudzenie służy chorym, ratuje im życie i zapewnia dobry powrót do zdrowia.

Podziękowania dla wszystkich pracowników handlu, którzy dostarczają żywność, zapełniają półki i zachowują spokój i promienność, nawet podczas długich kolejek do kas.

Podziękowania dla wszystkich kierowców ciężarówek i pracowników logistyki, którzy zaopatrują sklepy i tym samym dają poczucie bezpieczeństwa, że podstawowe zaopatrzenie jest zagwarantowane.

Podziękowania dla wszystkich policjantów i strażaków, którzy zapewniają stałe bezpieczeństwo, są „przyjaciółmi i pomocnikami”, i jednocześnie służą pomocą zaniepokojonym obywatelom.

Podziękowania dla wszystkich, którzy na szczeblu rządowym i samorządowym biorą na siebie wielką odpowiedzialność i podejmują decyzje z korzyścią dla obywateli, zgodnie z ich najlepszą wiedzą i przekonaniem.

Podziękowania dla wszystkich naukowców i ekspertów, którzy pod presją prowadzą badania lub doradzają zespołom kryzysowym na wszystkich szczeblach i dostarczają im odpowiednich informacji.

Podziękowania dla wszystkich techników w branży telekomunikacyjnej i informatycznej, którzy zapewniają stabilną infrastrukturę dla zwiększonego popytu na wszystkich kanałach komunikacyjnych.

Podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy z miłości do bliźniego robią zakupy dla sąsiadów, dodają odwagi i otuchy w rozmowach telefonicznych lub składają ręce do modlitwy.

Podziękowania dla wszystkich za improwizowaną pomoc i wysoki profesjonalizm, za każdą pomocną dłoń i każde kojące słowo, które skutkuje odwagą i nadzieją.


20 marca 2020 r.

Nabożeństwo na serwisie YouTube w niedzielę 22 marca br. o godz. 10:00
- Pokaż cały artykuł

W ślad za wcześniejszymi wiadomościami, podajemy informacje o sposobie uruchomienia transmisji nabożeństwa w najbliższą niedzielę, 22 marca o godzinie 10:00. W zależności od rodzaju wykorzystywanego urządzenia możliwe są dwa sposoby uruchomienia odbioru:

  1. do odbioru transmisji na komputerach, laptopach i tabletach należy kliknąć poniższy link lub go skopiować i wstawić w przeglądarkę internetową oraz uruchomić odbieranie nabożeństwa na żywo, klikając aktywne okno z czerwonym paskiem "NA ŻYWO".

    Link do kanału na YouTube:
    http://youtube.nak.org.pl

  2. do odbioru transmisji na smartfonach należy uruchomić aplikację YouTube i wpisać w polu wyszukiwania: Kościół Nowoapostolski w Polsce (można pisać małymi literami i bez polskich znaków)

Po kliknięciu „szukaj” wyświetli się lista, a na niej m.in. symbol Kościoła Nowoapostolskiego i aktywny link Kościół Nowoapostolski w Polsce. Po kliknięciu symbolu lub linku otworzy się strona z aktywnym oknem do uruchomienia transmisji.

Ważna informacja! Z niezależnych od nadawcy nabożeństwa przyczyn, mogą wystąpić zakłócenia lub usterki. Jeżeli nastąpi zatrzymanie odbioru nabożeństwa lub uruchomi się („wskoczy”) inny program, należy się rozłączyć i ponownie uruchomić odbiór nabożeństwa, powtarzając podane powyżej czynności (odpowiedni wariant stosownie do sprzętu z jakiego się korzysta). W niektórych przypadkach może wystarczyć tylko odświeżenie aplikacji.

Może się też zdarzyć, że przerwana transmisja zostanie wznowiona jako nowa, a nie jako kontynuacja istniejącej. Z tego powodu na podanej stronie kanału „Kościół Nowoapostolski w Polsce” może być widocznych kilka transmisji. Należy wybrać tę oznaczoną czerwonym paskiem „NA ŻYWO”.

Nabożeństwo odbędzie się na żywo ze zwiastowaniem odpuszczenia grzechów po wspólnie zmówionej modlitwie „Ojcze nasz” i z udzieleniem błogosławieństwa, ale bez uroczystości świętej wieczerzy.

Nabożeństwo przeprowadzi apostoł okręgowy Rüdiger Krause i będzie ono symultanicznie tłumaczone na język polski.

Prosimy o przekazanie powyższych informacji w rodzinach i wśród znajomych oraz o udzielenie ewentualnej pomocy technicznej, tak aby wszyscy mogli skorzystać z transmisji nabożeństwa.

Życzymy wszystkim błogosławionego przeżycia i odbioru bez zakłóceń.


19 marca 2020 r.

Transmisja nabożeństwa za pośrednictwem serwisu YouTube w niedzielę 22 marca br.
- Pokaż cały artykuł

W związku z decyzją podjętą przez Głównego Apostoła Jean-Luca Schneidera i apostołów okręgowych Europy informujemy, że w kolejne niedziele, 22 i 29 marca o godzinie 10.00, apostoł okręgowy Rüdiger Krause przeprowadzi nabożeństwa transmitowane na naszym kanale serwisu YouTube do indywidualnego odbioru w miejscu przebywania. Z naszej strony podejmujemy wszelkie działania, żeby te nabożeństwa zostały symultanicznie tłumaczone na język polski. Najpóźniej w sobotę zamieścimy na niniejszej, jak i na naszej facebookowej stronie link do transmisji najbliższego nabożeństwa, które odbędzie się w niedzielę, 22 marca. W celu skorzystania z transmisji należy kliknąć na link lub skopiować go i otworzyć w przeglądarce internetowej, a następnie uruchomić odbieranie nabożeństwa na żywo. Nabożeństwo odbędzie się ze zwiastowaniem odpuszczenia grzechów i błogosławieństwem, ale bez uroczystości świętej wieczerzy.


18 marca 2020 r.

Koronawirus – zawieszenie nabożeństw i zajęć katechetycznych
- Pokaż cały artykuł

W związku z ogłoszoną pandemią Koronawirusa SARS-CoV-2 niniejszym informujemy, iż mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie wiernych, do dnia 2 kwietnia br. zawieszone zostają wszystkie nabożeństwa, zajęcia katechetyczne oraz uroczystości kościelne.

Kolejne informacje podawane będą na bieżąco.


12 marca 2020 r.

Zalecenia dla wiernych w związku z koronawirusem
- Pokaż cały artykuł

Mili Bracia i Siostry,

panująca obecnie pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, utrzymuje świat w napięciu. Wiele osób jest zaniepokojonych wzrastającą liczbą infekcji nowym koronawirusem w poszczególnych krajach, jak również my w Polsce.

Kierownictwo Kościoła Nowoapostolskiego uważnie obserwuje rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-Cov-2 na świecie. Główny Apostoł oraz w poszczególnych obszarach działania Apostołowie Okręgowi przekazują stosowne instrukcje i zarządzenia. Politycy i pracownicy służby zdrowia starają się trafić właściwym przesłaniem do społeczeństwa: unikać paniki i przestrzegać odpowiednich zasad higieny.

Dotyczy to także Kościołów, a zwłaszcza organizowanych uroczystości lub wydarzeń kościelnych; jeszcze za wcześnie jest, aby odwoływać nabożeństwa, ale wymagane jest zachowanie szczególnych środków ostrożności.

Oprócz podstawowych zasad higieny, takich jak: dokładne mycie rąk, kasłanie i kichanie w zgięcie łokcia lub w chusteczkę, Apostołowie Okręgowi wydali specjalne zalecenia, których powinni przestrzegać uczestnicy nabożeństw, uroczystości i zajęć kościelnych, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

  1. Być odpowiedzialnym: nabożeństwa będą się odbywać do odwołania; jak zawsze decyzję o uczestnictwie w nich podejmują sami wierni, jednak zaleca się zaniechania podawania ręki na powitanie lub pożegnanie.
  2. Jeśli występują oznaki zarażenia koronawirusem, wierni powinni powstrzymywać się do czasu właściwej diagnozy lekarskiej od uczestniczenia w nabożeństwach i innych wydarzeniach kościelnych. To samo dotyczy w przypadku kontaktu z osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.
  3. Duchowni proszeni są o zwrócenie szczególnej uwagi na higienę rąk i zobowiązani są do dokładnego umycia rąk i zdezynfekowania bezpośrednio przed rozpoczęciem nabożeństwa. Duchowni, którzy są chorzy, powinni powstrzymywać się od przeprowadzania nabożeństw, wydawania świętej wieczerzy i odwiedzin duszpasterskich.
  4. W przypadku wystąpienia zmiany sytuacji w regionie, przewodniczący zborów zobowiązani są do wdrożenia w miarę możliwości zaleceń wydawanych przez lokalne władze sanitarne.

Należy na bieżąco śledzić komunikaty rządowe oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Niezależnie od aktualnej sytuacji, każdy zawsze powinien przestrzegać podstawowych zasad higieny. Podobnie jak w przypadku grypy oraz innych ostrych infekcji dróg oddechowych, kaszlu i kataru, wzmożona higiena rąk oraz zachowywanie odpowiedniej odległości od drugiej osoby ogranicza przenoszenie wirusów – także koronawirusa SARS-Cov-2.

Poniżej kilka przydatnych linków do informacji w związku z pandemią koronawirusa. Stosowne informacje znajdują się także na międzynarodowych stronach internetowych Kościoła Nowoapostolskiego. Wierni, którzy nie korzystają ze smartfonów i nie mają dostępu do Internetu, mogą otrzymać wydrukowane informacje w lokalnych zborach.

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Główny Inspektorat Sanitarny: https://gis.gov.pl/

Całodobowa Infolinia NFZ: 800 190 590


Kościół Nowoapostolski we Wrocławiu przy ulicy Wyścigowej 65.
Kościół Nowoapostolski w Gdyni przy ulicy Akacjowej 50.
Kościół Nowoapostolski w Kosewie (11-700  Mrągowo, Kosewo 22)
Kościół Nowoapostolski w Żorach przy ul. Pszczyńskiej 23a.