Kościół
Nowoapostolski w Polsce

Słowo miesiąca

Siła do powiedzenia „NIE”

Powiedzenie „nie” łatwo nie przychodzi człowiekowi. Łatwiej przechodzi mu przez usta „tak”, ponieważ przecież brzmi o wiele lepiej, o wiele pozytywniej. Można się jednak uczyć mówić „nie” i trzeba się tego uczyć.

Kiedy dzieci mówią „nie” na jakieś życzenie swoich rodziców, to nie tylko jest to przekorą i nieposłuszeństwem, ale znakiem rozwoju ich osobowości. Kiedy młody człowiek mówi „nie” w stosunku do świata dorosłych i stylu życia swoich rodziców, to nie tylko jest to żądzą prowokacji, ale też oznaką ich wzrastającej samodzielności i niezależności. Poprzez mówienie „nie” pokazują siłę i odwagę do podejmowania własnych decyzji.

Złemu również można powiedzieć „nie”. Zło, grzech nie są niczym nieuchronnym, na co jestem bezradnie wydany. Potrafię powiedzieć „nie” grzechowi, chociaż jestem słaby, ponieważ Pan Jezus zwyciężył grzech. Jego zmartwychwstanie było silnym „nie” wobec złego i to tak silnym, że nawet nie do wyobrażenia. Dlatego że we wspólnocie z Panem Jezusem Chrystusem mam udział w sile Jego zmartwychwstania, mogę też powiedzieć zdecydowane „nie” do diabła oraz wszelkich jego spraw i czynów, kiedy tylko tego chcę. A kiedy już powiem złemu „nie”, wtedy Zmartwychwstały da mi też siłę do przeciwstawienia się złu.

Kościół Nowoapostolski w Polsce